Sosyal Bilimler Enstitüsü

Misyon ve Vizyon

Üniversitemizin eğitilmiş insan yetiştirmeye ilişkin vizyonunun en önemli kriteri programlarının çeşitliliği ve kalitesidir. Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü programlarını her geçen gün biraz daha zenginleştirmeye, “Yaşam Boyu Öğrenim” anlayışı içinde eğitilmiş dünya insanı hedefinde hizmet sunmaya ve bu hizmetin sürekliliğini küreselleşme sürecinin gereklerini yerine getirmeye çalışmaktadır. 

Üniversitemiz Sosyal Bilimler Enstitüsü bu bilinçle, dünya kenti İstanbul`da Taksim merkez olmak üzere Silivri’den Kartal’a, Tuzla`dan Beylikdüzü`ne geniş bir alanda, seçkin öğretim kadrosu ile farklı seçenekler içeren eğitim fırsatlarını, dünya standartlarında eğitim hedeflerini gerçekleştirmek amacıyla 2010-2011 eğitim öğretim yılında da İşletme Yönetimi Doktora Programlarına devam etmektedir.  

Ayrıca 2008 - 2009 eğitim öğretim yılı ile birlikte faaliyete geçen Uzaktan Eğitim Merkezi (BUZEM) bünyesinde yer alan Uzaktan Eğitim Öğretim Yüksek Lisans programları ile de çalışan veya kampüse gelme imkânı olmayan öğrenciler içinde zaman ve mekan kısıtlamasından bağımsız olarak iş yerlerinde eğitim fırsatı sunmaktadır. 

Bütün bunlara ilave olarak; işyerlerinizde 25-30 kişilik gruplar oluşturduğunuzda, grup indiriminden yararlanılacak ve ayrıca ayağınıza kadar gelerek eğitim hizmeti sunulacaktır.

Doç. Dr. Volkan ÖNGEL
     Enstitü  Müdürü