Sosyal Bilimler Enstitüsü

Duyurular

11.09.2019 tarihinde 2019-2020 Eğitim – Öğretim yılı Güz dönemi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Doktora programı için yapılan 2. mülakatta başarılı olan öğrenci listesi aşağıda yer almaktadır. 

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Doktora Programı 

Gün TAŞ: ASIL

Oğuz Taner HACIFAZLIOĞLU: ASIL

Sedat BAKICI: ASIL

Yusuf ERTUĞRAL: ASIL

 

Ersoy DİNİZ: 1. YEDEK

Canan DEMİRCİ: 2. YEDEK

 

Mehmet Serkan AKCAN: RET

Pınar AKIN: RET

Engin Enver CEBECİ: RET

Şekip KIRK: RET

 

Kesin kayıt hakkı kazanan öğrencilerimizin 27.09.2019 Cuma gününe kadar tüm kayıt işlemlerini (akademik + mali) tamamlamaları gerekmektedir. Bu tarihe kadar kayıt işlemlerini gerçekleştirmeyen adaylarımız kayıt haklarını kaybedeceklerdir. Açık kontenjanlar için yedek listeden adaylar sırayla kayıt için davet edileceklerdir.

 

11.09.2019 tarihinde 2019-2020 Eğitim – Öğretim yılı Güz dönemi, Uluslararası İlişkiler tezli yüksek lisans programı için yapılan 2. mülakatta başarılı olan öğrenci listesi aşağıda yer almaktadır. 

Uluslararası İlişkiler Yüksek Lisans Programı 

Alper YAVUZESER: ASIL

Ganim ARVAS: ASIL

Mustafa GİDER: ASIL

Nurşafak ARVAS: ASIL

Mücahit Bayram IŞIK: ASIL

Fırat AKKAYA: ASIL

SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ LİSANSÜSTÜ PROGRAMLARI
2019-2020 Güz Dönemi Kalan Tezli Programlar Kontejan Sayıları (27.07.2019 İtibari ile)
Ana Bilim Dalı / Ana Sanat Dalı Program 2019-2020 Güz Dönemi 2. Mülakat Tarihleri 2. Mülakatta Alınabilecek Muhtemel Tezli Öğrenci Sayısı
Hukuk Kamu Hukuku (Tezli) 27 Eylül 19 9
Özel Hukuk (Tezli) 27 Eylül 19 17
İktisat Politik Ekonomi (Tezli) - -
İktisat (Tezsiz program mvcut) 26 Eylül 19 14
İletişim ve Tasarım İletişim Sanatları ve Tasarımı (Tezli) 24 Eylül 19 7
İngiliz Dili ve Edebiyatı İngiliz Dili ve Edebiyatı (Tezli) 27 Eylül 19 6
İşletme Finans (Tezsiz program mvcut) 25 Eylül 19 17
Hastane ve Sağlık Kurumları Yönetimi (Tezsiz program mvcut) 17
İnsan Kaynakları ve Örgütsel Değişim (Tezsiz program mvcut) 17
İşletme Yönetimi (Tezsiz program mvcut) 20
Pazarlama (Tezsiz program mvcut) 11
Yönetim Organizasyon (Tezsiz program mvcut) 16
Medya ve İletişim Medya ve İletişim Sistemleri (Tezli) 26 Eylül 19 10
Psikoloji Klinik Psikoloji (Tezli) 25 Eylül 19 6
Sinema-TV Sinema-TV (Tezli) 25 Eylül 19 7
Sosyoloji Sosyoloji (Tezsiz program mvcut) 27 Eylül 19 14
Tarih Tarih (Tezli) 26 Eylül 19 10
Tekstil Tasarımı Tekstil ve Moda Tasarımı (Tezli) 24 Eylül 19 10
Türk Dili Edebiyatı Türk Dili Edebiyatı (Tezli) 23 Eylül 19 21
Uluslararası İlişkiler Uluslararası İlişkiler (Tezsiz program mvcut) 11 Eylül 19 8
Işletme İşletme Yönetimi (Doktora) 2019-2020 Güz dönemi için normal öğrenci kontenjanı dolmuştur. Sadece özel öğrenci statüsünde ders alma imkanı mevcuttur.
Uluslararası İlişkiler Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (Doktora) 11 Eylül 19 2
Sinema - TV Sanatta Yeterlik 25 Eylül 19 3
Sosyoloji Sosyoloji Doktora 27 Eylül 19 13
2019-2020 GÜZ UZAKTAN ÖĞRETIM KONTENJANLARI (TÜM PROGRAMLAR TEZSİZ)
Ana Bilim Dalı Program 27.07.2019 Tarihi Itibariyle Kalan Öğrenci Kontenjanı Sayısı
iŞLETME Bankacılık ve Finans 31
İnsan Kaynakları ve Örgütsel Değişim 25
İşletme 28
Sağlık Kuruluşları Yöneticiliği 32
Yönetim Bilişim Sistemleri 31
* Tezsiz programlara kayıt için başvuru koşullarının sağlanması durumunda direk başvuru yapılabilir.
** Özel öğrenci olarak kabul edilen adaylarımız Beykent Üniversitesi Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliğinin 9. Maddesine tabi olacaklardır.
*** Bir programın açılması için en az 10 öğrenci şartı söz konusudur.

Mülakat sonuçları için tıklayınız.

28.06.2019 tarihinde 2019-2020 Eğitim – Öğretim yılı Güz dönemi, Medya ve İletişim Sistemleri Tezli Yüksek Lisans programı için yapılan 1. mülakatta başarılı olan öğrenci listesi aşağıda yer almaktadır. 

SIRA NO ADI SOYADI MÜLAKAT SONUCU
1 İLAYDA UZUN Başarılı /Asil
2 ÖMER MEMOĞLU Başarılı /Asil
3 TUĞBA DİLEK Başarılı /Asil
4 SEDA GÜNEY Başarılı /Asil
5 SERHAT ÖZ Başarılı / Özel
6 MELTEM DERMAN Başarılı / Özel
7 CEREN ŞİMŞEK Başarılı / Özel

Özel öğrenci olarak kabul edilen adaylarımız Beykent Üniversitesi Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliğinin 9. Maddesine tabi olacaklardır.

Bir programın açılması için en az 10 öğrenci şartı söz konusudur.

25.06.2019 tarihinde 2019-2020 Eğitim – Öğretim yılı Güz dönemi, Uluslararası İlişkiler Tezli Yüksek Lisans programı için yapılan 1. mülakatta başarılı olan öğrenci listesi aşağıda yer almaktadır. 

SIRA NO ADI SOYADI MÜLAKAT SONUCU
1 MUHAMMET FURKAN ŞEKER Başarılı
2 EBUZER ŞENGÖNÜL Başarılı

Özel öğrenci olarak kabul edilen adaylarımız Beykent Üniversitesi Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliğinin 9. Maddesine tabi olacaklardır.

Bir programın açılması için en az 10 öğrenci şartı söz konusudur.

28.06.2019 tarihinde 2019-2020 Eğitim – Öğretim yılı Güz dönemi, Sosyoloji Tezli Yüksek Lisans programı için yapılan 1. mülakatta başarılı olan öğrenci listesi aşağıda yer almaktadır. 

SIRA NO

ADI SOYADI

MÜLAKAT SONUCU

1

YAĞMUR KANDIRA

Başarılı / Asil

2

ÖZLEM KOŞAL

Başarılı / Asil

3

NESLİHAN ÇELİKKOL

Başarılı / Asil

4

YAĞMUR ÖZAY

Başarılı / Asil

5

ZEYNEP GÜNAL

Başarılı / Asil

6

NURGÜL GÜZELTEPE

Başarılı / Asil

7

SÜMEYYE DİDİN

Başarılı / Asil

8

AHMET HAS

Başarılı / Asil


Özel öğrenci olarak kabul edilen adaylarımız Beykent Üniversitesi Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliğinin 9. Maddesine tabi olacaklardır.

Bir programın açılması için en az 10 öğrenci şartı söz konusudur.


28.06.2019 tarihinde 2019-2020 Eğitim – Öğretim yılı Güz dönemi, Sosyoloji Doktora programı için yapılan 1. mülakatta başarılı olan öğrenci listesi aşağıda yer almaktadır. 

SIRA NO ADI SOYADI MÜLAKAT SONUCU
1 DİLEK IŞIK Başarılı /Asil
2 İPEK BÖKE Başarılı / Özel

Özel öğrenci olarak kabul edilen adaylarımız Beykent Üniversitesi Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliğinin 9. Maddesine tabi olacaklardır.

Bir programın açılması için en az 10 öğrenci şartı söz konusudur.

25.06.2019 tarihinde 2019-2020 Eğitim – Öğretim yılı Güz dönemi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Doktora programı için yapılan 1. mülakatta başarılı olan öğrenci listesi aşağıda yer almaktadır. 

SIRA NO ADI SOYADI MÜLAKAT SONUCU
1 AHMET PİRİM Başarılı
2 SEDAT KARKAŞ Başarılı
3 ÖZLEM ÖZKAN Başarılı
4 SEVİL YILDIRIM Başarılı
5 ALİ SENCAN GÖKKURT Başarılı
6 FİKRET İDİL Başarılı
7 AYNUR FİLİZ Başarısız
8 MUHARREM FİDAN Başarısız
 

Özel öğrenci olarak kabul edilen adaylarımız Beykent Üniversitesi Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliğinin 9. Maddesine tabi olacaklardır.

Bir programın açılması için en az 10 öğrenci şartı söz konusudur.

28.06.2019 tarihinde 2019-2020 Eğitim – Öğretim yılı Güz dönemi, Özel Hukuk Tezli Yüksek Lisans programı için yapılan 1. mülakatta başarılı olan öğrenci listesi aşağıda yer almaktadır. 

SIRA NO

ADI SOYADI

MÜLAKAT SONUCU

1

AHMET YAVUZ ÖZBUDAK

Başarılı / Asil

2

OĞUZHAN AKINCI

Başarılı / Asil

3

BEGÜM YAVUZKURT

Başarılı / Asil

4

SİNEM EZGİ KÖK

Başarılı / Asil


Özel öğrenci olarak kabul edilen adaylarımız Beykent Üniversitesi Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliğinin 9. Maddesine tabi olacaklardır.

Bir programın açılması için en az 10 öğrenci şartı söz konusudur.

28.06.2019 tarihinde 2019-2020 Eğitim – Öğretim yılı Güz dönemi, Kamu Hukuku Tezli Yüksek Lisans programı için yapılan 1. mülakatta başarılı olan öğrenci listesi aşağıda yer almaktadır. 

SIRA NO

ADI SOYADI

MÜLAKAT SONUCU

1

BERRİN İPLİKÇİ

Başarılı / Asil

2

NURGÜL GÜZELTEPE

Başarılı / Özel

3

ERCAN TEKİN

Başarılı / Özel


Özel öğrenci olarak kabul edilen adaylarımız Beykent Üniversitesi Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliğinin 9. Maddesine tabi olacaklardır.

Bir programın açılması için en az 10 öğrenci şartı söz konusudur.

26.06.2019 tarihinde 2019-2020 Eğitim – Öğretim yılı Güz dönemi, İşletme Anabilim Dalına bağlı tezli yüksek lisans programları için yapılan 1. mülakatta başarılı olan öğrenci listesi aşağıda yer almaktadır. 

SIRA NO

ADI SOYADI

BÖLÜM

MÜLAKAT SONUCU

1

Cihangir ÇELİK

Pazarlama

Başarılı / Asil

2

Tuğçe ARICI

Pazarlama

Başarılı / Asil

3

Ömer ELMAS

Pazarlama

Başarılı / Asil

4

Çağıl Kartal ÖZKAN

İşletme Yönetimi

Başarılı / Asil

5

Semra BATTAL

İşletme Yönetimi

Başarılı / Asil

6

Serkan ALTUNAY

İşletme Yönetimi

Başarılı / Asil

7

Günnur KUŞ

İşletme Yönetimi

Başarılı / Asil

8

Mustafa Kemal TUĞSAN

Yönetim Organizasyon

Başarılı / Asil

9

Yağmur ÖZAY

İnsan Kaynakları ve Örgütsel Değişim

Başarılı / Özel


Özel öğrenci olarak kabul edilen adaylarımız Beykent Üniversitesi Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliğinin 9. Maddesine tabi olacaklardır.

Bir programın açılması için en az 10 öğrenci şartı söz konusudur.

26.06.2019 tarihinde 2019-2020 Eğitim – Öğretim yılı Güz dönemi, Sinema - TV Tezli Yüksek Lisans programı için yapılan 1. mülakatta başarılı olan öğrenci listesi aşağıda yer almaktadır. 

SIRA NO

ADI SOYADI

MÜLAKAT SONUCU

1

Gizem ÖZDEMİR

Başarılı / Asil

2

Orkun AKYILDIZ

Başarılı / Asil

3

Ezgi İLTİR

Başarılı / Asil


Özel öğrenci olarak kabul edilen adaylarımız Beykent Üniversitesi Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliğinin 9. Maddesine tabi olacaklardır.

Bir programın açılması için en az 10 öğrenci şartı söz konusudur.

26.06.2019 tarihinde 2019-2020 Eğitim – Öğretim yılı Güz dönemi, Sinema - TV Sanatta Yeterlik programı için yapılan 1. mülakatta başarılı olan öğrenci listesi aşağıda yer almaktadır. 

SIRA NO

ADI SOYADI

MÜLAKAT SONUCU

1

Atılım Eylem ŞAHAN

Başarılı / Asil

2

Ayşe Selvi ALTUN

Başarılı / Asil

3

Kemal ORUÇ

Başarılı / Asil

4

Sinem Naz AKKAYA

Başarılı / Asil

5

Zeynep Ceren ALP

Başarılı / Özel

6

Can DENİZ

Başarılı / Özel

7

Tuğrul Ozan TUĞRUL

Başarılı / Özel


Özel öğrenci olarak kabul edilen adaylarımız Beykent Üniversitesi Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliğinin 9. Maddesine tabi olacaklardır.

Bir programın açılması için en az 10 öğrenci şartı söz konusudur.

24.06.2019 tarihinde 2019-2020 Eğitim – Öğretim yılı Güz dönemi, Klinik Psikoloji programı için yapılan 1. mülakatta başarılı olan öğrenci listesi aşağıda yer almaktadır. 

SIRA NO

ADI SOYADI

MÜLAKAT SONUCU

1

Nimet Göknur GÖZEN

Başarılı / Asil

2

Dilara AHMAN

Başarılı / Asil

3

Güngör BORA

Başarılı / Asil

4

Beren AKA

Başarılı / Asil

5

Aylin BALCIOĞLU

Başarılı / Asil

6

Ayca BİHTER TRABZON

Başarılı / Asil

7

Dilara ÇELİK

Başarılı / Asil

8

Melisa YELKENCİ

Başarılı / Asil

9

Çağan YÜKSEL

Başarılı / Asil

10

Asya DOĞAN

Başarılı / Asil

11

Gülşah DURAN

Başarılı / Asil

12

Miray DEVELİOĞLU

Başarılı / Asil

13

Arif AKSOY

Başarılı / Asil

14

Candan ÇAKAR

Başarılı / Asil

 

Kesin kayıt hakkı kazanan öğrencilerimizin 12.07.2019 Cuma gününe kadar tüm kayıt işlemlerini (akademik + mali) tamamlamaları gerekmektedir. Bu tarihe kadar kayıt işlemlerini gerçekleştirmeyen adaylarımız kayıt haklarını kaybedeceklerdir. Açık kontenjanlar için yedek listeden adaylar sırayla kayıt için davet edileceklerdir.

SIRA NO

ADI SOYADI

MÜLAKAT SONUCU

1

Bilge ŞAYIN

Yedek / Asil

2

Simay SELLİ

Yedek / Asil

3

Büşra ÇETİNKAYA

Yedek / Asil


Özel öğrenci olarak kabul edilen adaylarımız Beykent Üniversitesi Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliğinin 9. Maddesine tabi olacaklardır.

Bir programın açılması için en az 10 öğrenci şartı söz konusudur.

İletişim Sanatları ve Tasarım (tezli) Yüksek Lisans Programı Mülakat Sonuçları 

25.06.2019 tarihinde 2019-2020 Eğitim – Öğretim yılı Güz dönemi, İletişim Sanatları ve Tasarım programı için yapılan 1. mülakatta başarılı olan öğrenci listesi aşağıda yer almaktadır. 

SIRA NO ADI SOYADI MÜLAKAT SONUCU
1 Tuğba DİLEK Başarılı / Asil
2 Meltem DERMAN Başarılı / Asil
3 Ömer MEMOĞLU Başarılı / Asil
4 Sergen TERTEMİZ Başarılı / Asil

 

Özel öğrenci olarak kabul edilen adaylarımız Beykent Üniversitesi Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliğinin 9. Maddesine tabi olacaklardır.

Bir programın açılması için en az 10 öğrenci şartı söz konusudur.

26.06.2019 tarihinde 2019-2020 Eğitim – Öğretim yılı Güz dönemi, İşletme Yönetimi Doktora programı için yapılan 1. mülakatta başarılı olan öğrenci listesi aşağıda yer almaktadır. 

SIRA NO

ADI SOYADI

MÜLAKAT SONUCU

1

Murat ÇAKIR

 

Başarılı / Asil

2

Emre SEÇKİN

Başarılı / Asil

3

Derya ÇELİK

Başarılı / Asil

4

Melek ÇİL

Başarılı / Asil

5

Lale TEZCAN

Başarılı / Asil

6

Aslı TENDERİS

Başarılı / Asil

7

Gökhan ÖNER

Başarılı / Asil

8

Abdullah ŞENER

Başarılı / Asil

9

Sevda ZENGİN

Başarılı / Asil

10

Ömer Samet KAZDAL

Başarılı / Asil

11

Nimet KARAARSLAN

Yedek / Asil

12

Necati YEŞİL

Yedek / Asil

13

Ömer Faruk AKBAŞ

Yedek / Asil

Kesin kayıt hakkı kazanan öğrencilerimizin 12.07.2019 Cuma gününe kadar tüm kayıt işlemlerini (akademik + mali) tamamlamaları gerekmektedir. Bu tarihe kadar kayıt işlemlerini gerçekleştirmeyen adaylarımız kayıt haklarını kaybedeceklerdir. Açık kontenjanlar için yedek listeden adaylar sırayla kayıt için davet edileceklerdir.

SIRA NO

ADI SOYADI

MÜLAKAT SONUCU

1

Miray ÇELİK

Başarılı / Özel

2

Sinem Onat

Başarılı / Özel

3

Melek Koç

Başarılı / Özel

 

Adı-Soyadı Sözlü Sınav
Sonucu
Alması Gereken Dersler
Yunus KULOĞLU BAŞARILI -
Serap BOZ BAŞARILI

*Çağdaş Liderlik Teorisi ve Uygulamaları

*Yönetim ve Örgüt Teorisinde Çağdaş Yaklaşımlar

Eyüp ARDAHANLIOĞLU BAŞARILI

*Stratejik Yönetimde Çağdaş Yaklaşımlar ve Küresel Stratejiler

*İleri Pazarlama Stratejileri

Ali İbrahim BALİN BAŞARILI -
Pınar KEKEÇ YAMAN BAŞARILI

*Stratejik Yönetimde Çağdaş Yaklaşımlar ve Küresel Stratejiler

*İleri Pazarlama Stratejileri

Serap TÜRKYILMAZ BAŞARILI

*İleri Finansal Yönetim Stratejileri

*Stratejik Yönetimde Çağdaş Yaklaşımlar ve Küresel Stratejiler

*İleri Pazarlama Stratejileri

Filiz TOKUR GÖNCÜ BAŞARILI -

Sözlü sınav sonucunda (*) işareti olan öğrenciler; BEYKENT ÜNİVERSİTESİ LİSANSÜSTÜ EĞİTİM-ÖĞRETİM YÖNETMELİĞİ’NİN 37. MADDESİ 6. FIKRASI GEREĞİNCE “Yeterlik sınavı jürisi, yeterlik sınavını başaran bir öğrencinin, ders yükünü tamamlamış olsa bile, toplam kredi miktarının üçte birini geçmemek şartıyla fazladan ders/dersler almasını isteyebilir. Öğrenci, ilgili enstitü kararıyla belirlenecek dersleri başarmak zorundadır.

Adı-Soyadı

Yazılı Sınav Sonucu

SELCAN ULUBEY

BAŞARILI

CENGİZ CİCİ

BAŞARILI

REYHAN İŞERİ

BAŞARILI

ERKAN İNAL

BAŞARILI

2018 – 2019 Eğitim ve Öğretim yılı 2. Dönem yeterlik sınavına katılacak öğrencilerin listesi aşağıdaki gibidir;

Öğrencinin Adı-Soyadı

Giriş Türü

Sınav Tarihi

SELCAN ULUBEY

YAZILI

18 Haziran 2019

CENGİZ CİCİ

YAZILI

18 Haziran 2019

SİNAN GÜRÇAĞ SEZGENOĞLU

SÖZLÜ

19 - 20 Haziran 2019

DAVUT TAŞ

SÖZLÜ

19 - 20 Haziran 2019

MEHMET KAAN ÖNEM

SÖZLÜ

19 - 20 Haziran 2019

MEHMET İLHAN TAŞDELEN

SÖZLÜ

19 - 20 Haziran 2019

ERKAN İNAN

YAZILI

18 Haziran 2019

REYHAN İŞERİ

YAZILI

18 Haziran 2019

2018 – 2019 Eğitim ve Öğretim yılı 2. Dönem Yeterlik Sınavına katılacak öğrencilerin listesi aşağıdaki gibidir;

Öğrencinin Adı-Soyadı

 18.06.2019

ZEYNEP SOLMAN

 18.06.2019

KAMER İNCEDURSUN

 18.06.2019

YASİN NAR

 18.06.2019

EVREN SAYILGAN

 18.06.2019
AHMET ERDAL

 18.06.2019

SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARI
Ana Bilim Dalı / Ana Sanat Dalı Program Mülakat Tarihi Yerleşke Saat
Hukuk Kamu Hukuku* 28 Haziran 2019 TAKSİM 10:00
Özel Hukuk* 28 Haziran 2019 TAKSİM 10:00
İktisat İktisat 24 Haziran 2019 TAKSİM 12.00
İletişim ve Tasarım İletişim Sanatları ve Tasarımı* 25 Haziran 2019 TAKSİM 10:30
İngiliz Dili ve Edebiyatı İngiliz Dili ve Edebiyatı* 28 Haziran 2019 BÜYÜKÇEKMECE 12:00
İşletme Yönetimi Finans 26 Haziran 2019 TAKSİM 14:00
Hastane ve Sağlık Kurumları Yönetimi
İnsan Kaynakları ve Örgütsel Değişim
İşletme Yönetimi
Pazarlama
Yönetim Organizasyon
Medya ve İletişim Medya ve İletişim Sistemleri* 28 Haziran 2019 AYAZAĞA 13:00
Psikoloji Klinik Psikoloji* 24 Haziran 2019 TAKSİM 12:30
Sinema-TV Sinema-TV* 26 Haziran 2019 TAKSİM 14:00
Sosyoloji Sosyoloji 28 Haziran 2019 TAKSİM 14:30
Tarih Tarih* 24 Haziran 2019 TAKSİM 12:00
Tekstil Tasarımı Tekstil ve Moda Tasarımı* 24 Haziran 2019 TAKSİM 10:00
Türk Dili Edebiyatı Türk Dili Edebiyatı* 24 Haziran 2019 TAKSİM 14:00
Uluslararası İlişkiler Uluslararası İlişkiler 25 Haziran 2019 TAKSİM 14:00
(* ) İşareti olan bölümlerin Tezsiz Yüksek Lisans programları bulunmamaktadır. Diğer bölümlerin tezsiz programlarına doğrudan kesin kayıt yaptırılabilir.
SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ DOKTORA PROGRAMLARI
Ana Bilim Dalı / Ana Sanat Dalı Program 1. Mülakat Tarihi Yer Saat
İşletme Yönetimi İşletme Yönetimi 26 Haziran 2019 TAKSİM 09:00
Uluslararası İlişkiler Siyaset Bilimi ve U.A. İlişkiler 25 Haziran 2019 TAKSİM 14:00
Sinema-TV Sanatta Yeterlik 26 Haziran 2019 TAKSİM 10:00
Sosyoloji Sosyoloji 28 Haziran 2019 TAKSİM 11:30

Sosyal Bilimler Enstitüsü, 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar dönemine ait ders programını görmek için tıklayınız.

Mevcut Öğrenciler İçin Mali Kayıt Yenileme İşlemleri ve Ders Kaydı Tarihleri : 07/01/2019 - 15/02/2019

Ders Ekle-Çıkar İşlemi için Son Tarih : 08/03/2019
08/03/2019 tarihinden sonra ders programında, dersin açılması için yeterli kontenjan oluşmaz ise otomatikten ders kapanacaktır.

Tez Aşamasındaki Öğrencilerimizin Tezlerini Teslim Etmeleri için Son Tarih (En az 4.Dönem ve sonrası, 2018-2019 Bahar Dönemi aktif kayıtlı öğrenciler için);

24.05.2019 Spiralli teslim tarihinin son günü 

Ek Açıklamalar:

- Enstitüye spiralli dört adet nüsha tez teslim formu ile formu ile birlikte teslim edilmelidir (Tez teslim formu için tıklayınız.

- Tez savunması teslim tarihini itibaren en geç bir ay içerisinde gerçekleştirilmelidir.

- Tez teslimi yapacak öğrencilerimizin en erken dördüncü yarı dönemde (tez yılı açısından ikinci yarı dönem) okuyor olmaları gerekmektedir. 

- 2016 öncesi kayıtlı öğrencilerimizin dönem uzatmış olmaları durumunda akademik ve mali kayıtlarını yenilemeleri gerekmektedir. 

Proje Aşamasındaki Öğrencilerimizin Projelerini Teslim Etmeleri için Son Tarih;

17.05.2019 Danışman öğretim üyelerinden onay imzası alınması için son tarih (Danışman onay formu için tıklayınız.)

24.05.2019 Ciltlenmiş projelerin teslim tarihinin son günü

Ek Açıklamalar: 

- Bu süreler hiç bir koşulda uzatılmayacaktır. 

- Teslim edilen projelerin ortalama mezuniyet süresi 60 gündür. 

- Yapılan kontroller sonucu proje ve tezlerde kullanılan kaynaklar enstitü tarafından istenebilir. Öğrencilerimiz kaynakçada kullandıklarını belirttikleri her akademik kaynağı temin etmekle yükümlüdürler. 

- Danışman onay formu üç nüsha olarak danışman öğretim üyesine imzalatılmalıdır. Bu işlem için en son tarih 17 Mayıs 2019'dur. 

- 2018-2019 bahar döneminde, başarısız oldukları dersleri tekrar alan öğrenciler içinde ilgili tarihler geçerlidir. Gerekli koşulları yerine getirmeyen, proje teslimini gerçekleştirmeyen/ eksik gerçekleştiren öğrencilerin ilişikleri kesilecektir.

Proje teslimatında yapılacak işlemler hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Sevgili Öğrenciler,
 
2018-2019 Bahar dönemi proje ve tez teslimlerinin Sosyal Bilimler Enstitüsüne yapılabilmesi için mevcut proje/tez konusu ile daha önce öğrenci ve danışman tarafından belirlenmiş, Yönetim Kurulu Kararı alınmış olan konunun aynı olması zorunludur.
 
Herhangi bir sebeple konu değişikliği söz konusu olan öğrencilerimizin, 17.05.2019 tarihine kadar danışman onaylı ve ıslak imzalı konu dilekçesini öğrenci işlerine teslim etmesi gerekmektedir.
 
Gereğini bilgilerinize sunarız. 

2018 – 2019 Eğitim ve Öğretim yılı 2. Dönem yeterlik sınavına katılacak öğrencilerin listesi aşağıdaki gibidir;

Öğrencinin Adı-Soyadı

Giriş Türü

Sınav Tarihi

SELAHATTİN AKDENİZ

YAZILI

18.06.2019

YUNUS KULOĞLU

YAZILI

18.06.2019

MURAT SELÇUK PARMAKSIZOĞLU

YAZILI

18.06.2019

MÜNİR FATİH ALGAN

YAZILI

18.06.2019

SERAP BOZ

YAZILI

18.06.2019

EYÜP ARDAHANLIOĞLU

YAZILI

18.06.2019

ALİ İBRAHİM BALİN

YAZILI

18.06.2019

BAHRİ DENİZ IŞIK

YAZILI

18.06.2019

OKAY KARTAL

YAZILI

18.06.2019

HULUSİ ALTAYOĞLU

YAZILI

18.06.2019

EHTİRAM İSMAYILOV

YAZILI

18.06.2019

PINAR KEKEÇ YAMAN

YAZILI

18.06.2019

SERAP TÜRKYILMAZ

YAZILI

18.06.2019

FİLİZ TOKUR GÖNCÜ

SÖZLÜ

19.06.2019